Pletací příze a příze na háčkování

Stoprocentně přírodní materiály, přísné zpracovatelské postupy s vysokými nároky na nejvyšší kvalitu a jakost jsou nejdůležitějšími vlastnostmi přízí na pletení a háčkování v našem sortimentu. Prohlédněte si nabídku vybraných pletacích přízí a vyberte si klubíčko na projekty, které vám budou dělat radost dlouhá léta. Více o přízích ►

Vyberte si přízi podle složení:

Vyberte si přízi podle tloušťky:

Cena

1102230
11102230

Značky

Tloušťka

Složení

Barva

Položek k zobrazení: 223
Příze The Pima Cotton duhová Marshmallow 2
280 Kč
321
Příze z vlny The Wool duhová Hand Painted Sprinkle 2
470 Kč
150
Příze z vlny The Wool duhová Marshmallow 2
470 Kč
144
Příze z vlny The Wool duhová Neon Marshmallow 2
470 Kč
147
Příze z vlny The Wool duhová Yarnicorn 2
470 Kč
153
Příze Alvor červená Vermelho 2
220 Kč
954
Příze Alvor fialová Lilás 2
220 Kč
960
Příze Alvor hnědá Camel 2
220 Kč
972
Příze Alvor modrá Azul 2
220 Kč
963
Příze Alvor modrá Musgo 2
220 Kč
966
Příze Alvor zdelená Verde 2
220 Kč
969
Příze Alvor žlutá Amarelo 2
220 Kč
957
Prize balada bila perola 01 2
120 Kč
1086
Prize balada cervena castanho 09 2
120 Kč
1098
Nahoru
Další produkty
223 položek celkem

Materiály přízí na pletení a na háčkování

V naší nabídce najdete příze z materiálů, které se hodí na jakýkoliv projekt. Vybírat si můžete mezi opravdu teplými a hřejivými přízemi z živočišné vlny, ale i prodyšnými přízemi z rostlinných zdrojů. Každé vlákno má však své specifické vlastnosti, které se hodí na různé typy projektů, od letních přes přechodné až po zimní.

V následujících odstavcích popisujeme, v čem jsou jednotlivé materiály charakteristické, v čem jsou si podobné a naopak odlišné. V současnosti nabízíme na KLUBÍČKÁŘ.cz příze na pletení a háčkování z následujících přírodních materiálů:

Vlna jako velmi variabilní materiál

Příze z vlny a jejich různých směsí se dá použít takřka všude díky variabilitě vlastností, které může získat odpovídajícím zpracováním. Třeba termoregulačně stojí na dvou protipólech – v teplých měsících je vlněná příze chladivá, kdežto v zimě zase hřejivá, což umožňuje její celoroční použití. Navíc kvalitně a důsledně zpracované příze z vlny jsou velmi jemné, měkké, na dotek příjemné a nekoušou. Prohlédněte si naše nejkvalitnější příze na pletení v kategorii Vlna. 

Merino vlna, výběrová ovčí vlna

Příze z merino vlny má v základu velice obdobné vlastnosti jako klasická vlna. Jedná se ale výjimečně jemný typ a pletací příze z ní jsou ve všech vlastnostech o několik tříd výš. Výrobky s příměsí merino vlny mají ještě lepší termoregulační vlastnosti a vynikají schopností pohlcovat pachy. Obecně je považována za jeden z nejlepších materiálů v celém pletařském světě. Prozkoumejte veškeré naše příze s merino vlnou.

Mohér, příze nadýchaná jako obláček

Mohér je jedním z druhů kozí vlny, který je typický vyšší jemností, nadýchaností a lehkostí, což zaručuje, že výsledný úplet je obecně velmi vzdušný. Navíc jsou mohérové příze na pletení charakteristické chlupatým efektem. Jedná se tak o skvělý materiál, který se hodí na výrobky na léto či přechodná roční období.

Příze s příměsí tzv. kid mohéru pak ještě tyto vlastnosti zvýrazňují, protože se získávají z vlny mladých koz. Vyberte si z nabídky našich mohérových přízí na pletení i háčkování.

Mohérová příze Touch me Mohair

Bavlna všude, kam se podíváte

Bavlna patří v textilním průmyslu k nerozšířenějšímu typu materiálu díky kombinaci několika vlastností – je zajímavá zejména pevností a jemností vláken. Pletací a háčkovací příze z bavlny se dále nežmolkují, neplstnatí, jsou dobře prodyšné a odolávají zubu času. Přečtěte si více o přízích z bavlny.

Pima bavlna, vyšlechtěná královna bavln

U přízí z pima bavlny je dobré poznamenat, že se trochu odlišují od té klasické. Díky jemnějším a delším vláknům jsou tyto háčkovací a pletací příze výrazně odolnější, pevnější, ale zároveň také hebčejší. Proto se často používají např. u oblečení pro nejmenší děti. Více o přízích z pima bavlny.

Baby alpaka, ještě jemnější, ještě hodnotnější

Příze z baby alpaky patří na první místo pomyslného žebříčku vlněných přízí, a to hlavně díky tomu, že se lamy alpaky musely přizpůsobit náročným podmínkách, ve kterých žijí. Pletací příze z baby alpaky mají extrémně jemnou strukturu a vynikají svou pevností a odolností. Její vlákna jsou pak až 7krát hřejivější a 3krát pevnější než vlákno klasické ovčí vlny, díky své jemné struktuře má ale také skvělé termoregulační vlastnosti a je prodyšná. Prohlédněte si nabídku nejkvalitnějších přízí z baby alpaky.

Příze z přírodního hedvábí, materiál hoden císařoven

Hedvábné příze se svojí jemností a hebkostí blíží baby alpace, ale narozdíl od ní nejsou tak hřejivé. Na druhou stranu vynikají lehkostí a prodyšností, v pevnosti zase předčí příze z bavlny. Struktura hedvábného vlákna dále zajišťuje, že jsou příze z něj lesklé a mají jasné, zářivé barvy. Projděte si všechny naše pletací a háčkovací příze s příměsí hedvábí.

Len

Lněné příze jsou skvělou volbou do teplých, letních měsíců. Len je totiž materiál, který exceluje v prodyšnosti a schopnosti absorbovat vodu. Vlákna lnu jsou až o 30 % pevnější než bavlna, díky čemuž se vaše výrobky nebudou vůbec vytahovat. S přibývajícím stářím se navíc vlákno stává stále jemnější, takže bude čím dál příjemnější na nošení. Přečtěte si více a vyberte si na pletení či háčkování některou lněnou přízi.

Jaké příze doporučujeme na jaké projekty

Při výběru pletací příze či příze na háčkování je důležité především zvážit, za jakých podmínek chcete výrobek nosit (např. v létě, v zimě) a co od něj očekáváte (všestrannost, prodyšnost, odolnost apod.). Podle toho hledejte klubíčko z takových materiálů, které jsou charakteristické požadovanými vlastnostmi, nebo které je vhodně kombinují. V rozcestníku níže vám krátce nastiňujeme, jak jsme se při výběru vhodné příze na konkrétní projekty rozhodovali my.

Na zimní projekty, které chcete nosit, když opravdu mrzne a vy chcete zůstat v teple, vám doporučujeme sáhnout po vlněných přízích:

 • The Wool: Super tlustá 100% vlna vytvoří mezi vámi a vnějším prostředím naprosto nepropustnou bariéru.
 • The Petite Wool: Univerzální vlněná příze na pletení i háčkování, která se skvěle hodí na všechny typy složitějších vzorovaných projektů.
 • The Wave Wool: Netradičně spředená příze z vlny s proměnlivou tloušťkou vám po vytvoření úpletu sama udělá netradiční vzor. 
 • Finita Yarn: Příze spojující baby alpaku a merino vlnu poskytne bezkonkurenční tepelný komfort, zároveň bude neskutečně heboučká.
 • Wool Local: Autentická příze z ovčí vlny původem z Velké Británie s doporučenou tloušťkou jehlic 3 mm.
 • Romaria: 100% vlněná příze původem z Portugalska, která překvapí svou univerzálností a zajímavými barevnými profily.
 • Balada: Směsová příze z 80 % merino vlny s 20 % tussahového hedvábí, které dodává vlně jedinečný lesk a pestrost barev.

Pokud od hotového výrobku očekáváte všestrannost a chtěli byste ho nosit na ven i na doma, vyberte si mezi těmito přízemi:

 • The Mixed Yarn: Směsová příze napůl z vlny a napůl z bavlny je vhodná zejména pro ty, kterým je v čistě vlněných výrobcích příliš teplo.
 • The Pima Cotton: Super jemná příze z pima bavlny poskytuje řádově vyšší tepelný komfort oproti přízím z klasické bavlny.
 • Touch me Mohair: Využitím této luxusní směsové příze z baby alpaky, kid mohéru a morušového hedvábí vyrobíte vzdušné a hebké, zároveň ale příjemně hřejivé úplety.
 • Alvor: Směsová příze napůl ze lnu a napůl z vlny jako alternativa ponožkových přízí, ale bez umělých materiálů.
 • Jardim: Příze s certifikátem GOTS ve velice všestranném složení 55 % superwash merino vlny a 45 % bavlny pro projekty na celoroční nošení.

A na vyloženě teplá období doporučujeme jednu z následujících přízí:

 • The Pima Cotton: Prodyšnější, vzdušnější a jemnější pima bavlna, která se maximálně přizpůsobí vašim potřebám i během teplých letních dnů.
 • The Recycled Yarn: Recyklovaná bavlněná příze, která díky svému původu v riflovině poráží v odolnosti klasickou bavlnu.
 • Madragoa: Heboučká, luxusní 100% hedvábná příze na šátky, šály pro celoroční nošení.
 • Marvilla: Prodyšná 100% lněná příze s výjimečnou schopnosti absorbovat vlhkost pro všechny pletené i háčkované projekty na horké letní měsíce.

Ať už si vyberete z naší nabídky jakoukoliv pletací či háčkovací přízi, můžeme vás ujistit, že spokojeni budete s každou z nich. Při výběru jsme totiž chtěli, aby všechny naše příze měly následující vlastnosti:

 • Všechny příze jsou pouze z přírodních materiálů.
 • U všech přízí se dbá na vysokou kvalitu zpracování.
 • S přízemi se snadno pracuje.
 • Upletené a uháčkované výrobky dlouho vydrží.
 • Hotové výrobky budou snadné na údržbu.

 

Příze na pletení bez plastů a umělých vláken
Pleťte bez plastů
a přízí z umělých vláken
V naší nabídce najdete příze pouze z přírodních materiálů.
Přírodní materiály
pro větší udržitelnost
Doprava ZDARMA na objednávky od 1000 Kč.
Doprava ZDARMA
na objednávky od 1000 Kč
Zboží expedujeme do 24 hodin od objednání.
Expresní expedice
do 24 hodin od objednání
Zpět do obchodu