O nás

E-shop klubickar.cz založili dva nadšenci do pletení a háčkování. Mamka Ivana a její syn Matěj.

Zakladatelé e-shopu KLUBÍČKÁŘ Matěj a Ivana

Matěj o sobě napsal:

Pletení a háčkování je řemeslo, které se v naší rodině předává už po několik generací a z vyprávění vím, že každý z mých předků zásoboval svým uměním své nejbližší okolí. Dlouhou dobu se mi tato vášeň vyhýbala, ale před několika lety jsem poprosil mamku o upletení zimního svetru. Hřál tak, že jsem tu zimu vůbec nenosil bundu a s každou další sezónou mě překvapoval svojí houževnatostí. Svetr mi sloužil několik zim a já začal uvažovat o změně.

Hledal jsem vlnu, která by mě zaujala a nakonec jsem našel příze We Are Knitters. Jejich příze se mi tak líbily, že jsem si řekl, že je čas konečně zjistit, proč máme pletení a háčkování zakódováno v DNA naší rodiny. S mamkou jsme udělali první objednávku abychom si příze otestovali. Kvalita a barevnost přízí nás zaujaly natolik, že jsme se rozhodli založit vlastní e-shop. Svetr jsem si sice do dnes neupletl, ale s háčkem už zvládnu kde co.

Ivča o sobě napsala:

Mojí učitelkou v pletení byla moje maminka. Pletení jsem odkoukala především od ní a její svetry jsem nosila celou pubertu. S láskou vzpomínám na jeden bílý s pletýnkovým vzorem, který mi vydržel 10 let. Intenzivněji jsem začala plést s příchodem vlastních dětí, které moje výrobky s radostí nosily.

Postupem času jsem objevila i háčkování. Díky jednomu z kloboučků, který jsem pletla pro dceru jsem dostala nabídku na pletení na zakázku. V té době jsem měla klubka všude, vyskládané od podlahy až ke stropu, ale jak to tak bývá, kloboučky vyšly z módy a já si zas pletla a háčkovala jenom pro radost. K obchodům s přízemi jsem odjakživa přitahována a můj sen, mít jednou taky takový, se začíná zhmotňovat už dnes.