Tlustá vlna na pletení The Wool

Vlna The Wool je velkoobjemová příze složená ze 100% přírodní peruánské vlny. V této kategorii najdete originální barevné variace duhových klubíček, které jsou určeny pro ruční pletení a háčkování. Barevné žíhání, jemné pastelové tony i veselé neonové odstíny vyniknou na hladkém úpletu.

Vlna je určená ke zpracování na jehlicích a háčcích velkých velikostí. Díky svému objemu úplet rychle přibývá a s přízí se bude dobře pracovat i začátečníkovi. Vlna je vhodná na zimní projekty, teplé svetry a čepice a hřejivé deky nebo nadýchané polštáře.

Značky

Barva

Položek k zobrazení: 21
Příze z vlny The Wool duhová Marshmallow 2
Příze z vlny The Wool duhová Neon Marshmallow 2
Příze z vlny The Wool duhová Yarnicorn 2
Příze z vlny The Wool bílá Sand 2
Příze z vlny The Wool červená Bright Red 2
Příze z vlny The Wool duhová Hand Painted Sprinkle 2
Příze z vlny The Wool melírovaná Colorado 2
Příze z vlny The Wool melírovaná Flamingo 2
Příze z vlny The Wool modrá Lead 2
Příze z vlny The Wool přírodní bílá Natural 2
Příze z vlny The Wool růžová Dusty Pink 2
Příze z vlny The Wool šedá Sunset 2
Příze z vlny The Wool žlutá Ochre 2
Další produkty

The Wool je naše nejtlustší příze

Vlna The Wool od španělské značky přízí we are knitters se řadí mezi tzv. velkoobjemové vlny. To znamená, že jsou její vlákna spředena výrazněji tlustěji, než bývá u naprosté většiny vlněných klubíček běžné. The Wool tak stojí mezi tlustými klubky v nabídce Klubíčkáře na prvním místě.

Charakteristika vlny The Wool

Její tloušťka se odráží v takových základních parametrech, jako je váha a a návin. Jedno klubíčko této tlusté vlny váží 200 gramů a návin činí 80 metrů (k porovnání např. tenčí The Petite Wool – 100 gramů a 140 metrů).

Nicméně pozor – to neznamená, že s The Wool toho upletete méně. Na deseticentimetrový čtverec si vystačíte s 8 řadami po 6 okách (opět v porovnání s The Petite Wool – 16 řad po 12 okách). K upletení zkušebního vzorku tedy spotřebujete výrazně méně vlny The Wool než The Petite Wool.

Doporučené háčky a jehlice k přízi The Wool

Z našich osobních zkušeností (podívejte se na některé z nich v našem blogu v sekcích návody na pletení a návody na háčkování, nebo na náš Instagram) doporučujeme jehlice a háčky ve velikostech 10–15 milimetrů, a to podle zamýšlených vlastností úpletu:

• Pro útlejší, pevnější a strukturovanější úplet zvolte spíše menší velikosti – např. 10mm či 12mm pletací jehlice či háčky.
  • Pro volnější, vzdušnější a váhově lehčí úplet zvolte spíše větší velikosti – 15mm rovné jehlice, 15mm kruhové jehlice nebo 15mm háčky.

Tlusté vlny, včetně The Wool, jsou vhodné i pro začínající pletaře

Pro značnou část pletařů bude určitě dobré zmínit, že The Wool od we are knitters patří mezi příze velmi vhodné pro ty, kteří s pletením či háčkováním teprve začínají. Díky nadstandardní tloušťce postačí pletařům uplést na libovolný výrobek méně ok a řad, než kdybyste využili méně objemnou přízi (vizte výše porovnání tlustých klubek s tenkými).

The Wool vám tak bude velmi snadno a rychle přibývat pod rukama a než se nadějete (třeba i za hodinku čisté práce), máte hotovu svou první zimní pletenou čepici nebo háčkovanou čepici.

Proč byste měli plést s přízí The Wool?

• 100% přírodní vlna
  • nadstandardní tloušťka
  • nekousavá úprava
  • duhová klubíčka
  • úplet rychle přibývá
  • zpracována lokálními výrobci v Peru
  • vlna vhodná na pletený svetr, deky, čepice
  • pletení na velkých 15 mm jehlicích

Nezaujala vás tlustá příze The Wool? Zkuste se podívat na její tenčí verzi The Petite Wool nebo luxusní mohérovou přízi Touch me Mohair.