Vlna The Petite Wool

Vlna The Petite Wool je 100% přírodní peruánská vlna určená na ruční pletení a háčkování. Svými vlastnostmi se hodí na všechny typy úpletů ve kterých zkombinujete různé vzory a techniky. Příze je hebká a nadýchaná a lze ji použít na lehké šátky a jarní vesty. Má však velice dobré i hřejivé vlastnosti, takže z ní můžete udělat i pletený svetr nebo zimní čepici. Široká škála barev od jemných pastelových tónů přes výrazné barvy k duhovým přechodům vám otvírá příležitost vyrobit jedinečné kousky.

2802060
12802060

Značky

Barva

Položek k zobrazení: 23
Příze z vlny The Petite Wool duhová Marshmallow 2
Příze z vlny The Petite Wool duhová Yarnicorn 2
Příze z vlny The Petite Wool bílá Ivory 2
Příze z vlny The Petite Wool černá Spotted Black 2
Příze z vlny The Petite Wool melírovaná Colorado 2
Příze z vlny The Petite Wool melírovaná Sprinkle Denim 2 213
Příze z vlny The Petite Wool modrá Aquamarine 2
Příze z vlny The Petite Wool olivová Olive 2
Příze z vlny The Petite Wool přírodní bílá Natural 2
Příze z vlny The Petite Wool růžová Spotted Pink 2
Příze z vlny The Petite Wool šedá Spotted Grey 2
Příze z vlny The Petite Wool zelená Forest Green 2
Příze z vlny The Petite Wool žlutá Ochre 2
Další produkty

The Petite Wool je univerzální vlnou na pletení

Vlna The Petite Wool od světově známé značky we are knitters by se dala označit za jednu z nejvšestrannějších přízí. Díky jejímu složení si zachovává skvělé a přirozené vlastnosti přírodní vlny. Není ani příliš tlustá, ani příliš tenká, takže se hodí na téměř jakýkoliv projekt. Pevněji spředená vlákna umožňují více si vyhrát se vzorem úpletu. A na závěr, vyrábí se jak v tradičnějších, tak i duhovějších barevných kombinací.

Charakteristika The Petite Wool

Pojďme si blíže představit The Petite Wool a její hlavní vlastnosti. Co se týče tloušťky, zařadili bychom ji mezi středně tlusté vlněné příze. Jedno klubko této vlny váží 100 gramů a její návin dosahuje 140 metrů (pro srovnání výrazně jemnější Touch Me Mohair – 50 gramů a 400 metrů; naopak tlustější The Wool – 200 gramů, 80 metrů).

Zhruba uprostřed bude stát The Petite Wool i v případě, že se rozhodnete uplést zkušební vzorek. Na čtverec o velikosti 10x10 centimetrů budete muset uplést 16 řad po 12 okách (zato se zmiňovanou mohérovou přízí budete mít hotovo až po 24 řadách se 18 oky, se silnější vlněnou přízi zase už po 8 řadách se 6 oky).

The Petite Wool je proto poměrně univerzální materiál na jakékoliv výrobky:

• Na jednu stranu se z ní dají uplést složitější projekty, od kterých čekat vyšší odolnost, např. vesta, vzorované svetry, teplé ponožky do postele nebo zimní šála.
  • Na druhou stranu ji lze využít i u lehčích výrobků a vzorů pro začátečníky, např. povlak na polštář, pletené čepice, deky ale i svetry.

Doporučené jehlice a háčky

Sami jsme už z The Petite Wool upletli nebo uháčkovali několik vlastních projektů, třeba svetr nebo dětskou pletenou čepici (více našich projektů si můžete prohlédnout také na našem Instagramu).

Proto bychom v souladu s informacemi na klubíčkách od we are knitters doporučili jehlice a háčky ve velikosti 8 milimetrů (případně podobné velikosti). Vybrat si u nás můžete ze 7milimetrovýchháčků, 8milimetrových rovných jehlic a 8milimetrových kruhových jehlic.

Proč byste si měli vybrat přízi The Petite Wool?

Pletený kulich z vlny The Petite Wool – Marsmallow

• 100% přírodní vlna
  • vyrobeno lokálně v Peru s důrazem na kvalitu
  • jedinečná duhová klubíčka a velká škála barev
  • nekousavá úprava
  • nadýchaná, hebká příze s dobrými hřejivými vlastnostmi
  • univerzální příze na pletení i háčkování
  • skvěle se hodí i na složitější vzory
  • pletete na jehlicích 5 až 8 mm

Nezaujala vás příze The Petite Wool? Podívejte se na luxusní směsovou přízi Touch me Mohair nebo na přízi z pima bavlny Pima Cotton.