Vlna The Wave Wool

Vlna The Wave Wool je 100% přírodní peruánská vlna. Příze vyniká netradiční strukturou vlákna, která vzniká v průběhu spřádání. Výsledkem je vlákno na kterém se střídají tenčí a silnější úseky v délce celého klubíčka. Při pletení s touto vlnou doporučujeme vybírat jednodušší vzor, který dá plně vyniknout samo vzorovací přízi. Vlnu můžete použit na svetry, plédy, ponča, šátky i čepice. Příze se svými všestrannými vlastnostmi hodí na celoroční projekty.

2802060
12802060

Značky

Barva

Položek k zobrazení: 17
Další produkty

The Wave Wool

Jedna z dalších čistě přírodních, 100% vlněných přízí z nabídky značky we are knitters je pojmenována The Wave Wool. Tento název se dá volně přeložit jako vlna s vlnkami a přesně vystihuje, jak navinutá vlákna příze vypadají – po celé své délce mění tloušťku, někde je vlna silnější a jinde zase tenčí, což jí dodává jedinečný vzhled.

Vlna na pletení The Wave Wool - šedá Grey Tie Dye

Charakteristika The Wave Wool

The Wave Wool je středně tlustá až tlustá vlna. Klubíčko The Wave Wool váží 100 gramů a návin měří 100 metrů. V úzkých místech se podobá více těsněji spředené The Petite Wool (která má na stejnou váhu návin 140 metrů). Tam, kde je volněji spředená, zase připomíná The Wool (200gramové klubíčko obsahuje 80 metrů vlákna).

Před tím, než začnete pracovat na svém novém výrobku, doporučujeme uplést si či uháčkovat si zkušební vzorek. Důvodů je rovnou několik (třeba rozvrhnutí velikosti) a všechny je vyjmenováváme i společně s návodem v jednom z našich článků Jak na zkušební vzorek. Při standardní velikosti jehlic či háčků však dosáhnete čtverce 10x10 centimetrů po 16 řadách s 12 oky.

Doporučené jehlice a háčky k The Wave Wool

Pro normálně utažené výrobky s jasně viditelnou strukturou doporučujeme stejně jako výrobce we are knitters jehlice a háčky ve velikostech 7–8 milimetrů. Vyberte si v závislosti na zamýšleném projektu buď 8milimetrové rovné či kruhové jehlice, nebo 7milimetrový háček.

Pro volnější a vzdušnější úplety s velkými oky, ve kterých vynikne vlnitá příze The Wave Wool, vyzkoušejte výrazně tlustější pletací jehlice o velikosti 15 milimetrů. My jsme si takto udělali jarní, pletený cardigan z kombinace hořčicově žluté Mustard, světle modré Aquamarine a bílé Natural.

Proč byste měli plést s přízí The Wave Wool?

• 100% přírodní vlna
  • nekousavá úprava
  • měnící se tloušťka
  • široká škála úžasných barev
  • samo vzorovací příze vhodná na všechny typy úpletu
  • všestranné využití, lze plést na 5 - 15 mm jehlicích

Nezaujala vás příze s proměnlivou tloušťkou The Wave Wool? Zkuste se podívat na jiné vlněné příze: supertlustou The Wool nebo tenčí The Petite Wool.