Příze Finita Yarn – růžová Salmon

Luxusní směsová příze z merino vlny s podílem baby alpaky v barvě Salmon. Jedinečné spojení nejdražších materiálů.

Můžeme doručit do:
17.7.2024
Možnosti doručení
Skladem (9 ks)
Značka: we are knitters
360 Kč
Kategorie: Příze Finita Yarn
Hmotnost: 0.1 kg
Tloušťka: 2 - Fine
Složení: Merino vlna, Baby alpaka
Barva: Růžová
Složení příze: 70 % merino vlna, 30 % baby alpaka
Gramáž: 100 g
Návin: 400 m
Jehlice: 3 mm
Háček: 3 mm
Příze na pletení bez plastů a umělých vláken
Pleťte bez plastů
a přízí z umělých vláken
V naší nabídce najdete příze pouze z přírodních materiálů.
Přírodní materiály
pro větší udržitelnost
Doprava ZDARMA na objednávky od 1000 Kč.
Doprava ZDARMA
na objednávky od 1000 Kč
Zboží expedujeme do 24 hodin od objednání.
Expresní expedice
do 24 hodin od objednání

Klubíčka Finita Yarn patří v naší nabídce mezi naprostou špičku. Skládají se ze 70 % merino vlny a z 30 % baby alpaky, dvou nejluxusnějších materiálů v pletařském světě. Merino je jemnější a hebčejší ovčí vlna, vlna z baby alpaky zase pochází pouze z výběru nejjemnějších vláken z alpak. Úplety z těchto materiálů tak budou mít ty nejlepší vlastnosti z obou vln.

Směsová příze The Finita Yarn je příze na pletení a háčkování, ve které se snoubí dvě nejexkluzivnější vlákna – super jemná merino vlna ze šlechtěných merino ovcí a pevná a odolná baby alpaka z vybraných vláken lamy alpaky. Výsledkem tohoto spojení je vlákno, které je jemnější než peří, nekouše, navzdory jeho tloušťce má skvělé hřejivé vlastnosti (srovnatelné s tlustšími, čistými ovčími přízemi) a s využitím baby alpaky nabývá mnohem větší pevnosti a odolnosti. 

Hotový úplet z Finity Yarn bude splývavý a díky vlastnostem vás přitom bude hřát stejně jako úplety z tlustších vln. Příze The Finita je vhodná na všechny typy projektů do zimy. S přízí doporučujeme plést na 3milimetrových jehlicích nebo háčkovat s 3milimetrovým háčkem. Výjimečné hřejivé vlastnosti této příze oceníte zejména na pletených svetrech, háčkovaných šátcích a pletených či háčkovaných čepicích.

Pokud chcete úplet udělat zajímavější, ideální variantou je přidání mohérové příze Touch Me Mohair, díky kterému dosáhnete chlupatého efektu.

Parametry klubíčka:

  • Složení: 70 % merino vlna, 30 % baby alpaka
  • Váha: 100 g
  • Návin: 400 m
  • Jehlice: 3 mm
  • Háček: 3 mm

Velikost vzorku 10 x 10 cm na 3 mm jehlicích: 36 řad x 24 ok

Pokyny k praní a údržbě:

Hotový výrobek perte ručně v teplé vodě, která by neměla mít více než 30 °C, následně sušte volně rozložené. Volně složený jej pak uložte do šatní skříně, abyste zamezili vytahání výrobku.

Ačkoli se snažíme na fotkách o maximálně přesnou interpretaci barev klubíček, berte prosím na vědomí, že se výsledná barva může lišit v závislosti na zařízení, které používáte. K drobné odchylce může dojít také v návinu a gramáži jednotlivých klubek.

Všechny barevné varianty:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

 

we are knitters, volně přeložitelné jako my jsme pletaři, je španělská značka vyrábějící příze snad všech myslitelných druhů a další příslušenství k pletení a háčkování (we are knitters). V jejich nabídce najdete téměř cokoliv – od klasické vlny nebo bavlny přes exkluzivnější baby alpaku nebo merino vlnu až po udržitelné varianty přízí z recyklované vlny nebo bambusových vláken.

Přestože jejich tým z většiny sídlí na jihozápadě Evropy, své příze získávají v jihoamerických Andách v Peru. Zde spolupracují s místními pastevci, kteří se díky dlouholetým zkušenostem dokážou nadmíru dobře postarat o ovce a lamy, čímž si jejich srst dále zpracovávaná na výrobu klubek zachovává tu nejvyšší možnou kvalitu.

Hlavní myšlenky we are knitters

we are knitters není jen další a ledajaká značka přízí s průmyslovou výrobou, která produkuje jedno klubíčko za druhým na nekonečných pásech. Naopak se připojuje k modernímu a do budoucnosti směřujícímu se odvětví podnikání, mezi jejichž hlavní zásadu se řadí udržitelnost.

Svět jako zelenější místo

V rámci udržitelnosti se tito španělští pletaři a pletařky snaží maximálně využívat přírodní a znovuvyužitelné zdroje a naopak omezovat neudržitelné a přírodu zatěžující produkty. A právě prostřednictvím pletení, háčkování, výroby a prodeje vhodných produktů se snaží šířit tyto ideje a motivovat k podobným myšlenkám ostatní po celém světe.

Typicky lze sledovat uvědomělý postoj k zelenější planetě u všech jejich produktů:

  • Vlněné a bavlněné příze jsou vždy 100% přírodní a neobsahují žádné další chemické příměsi, které by mohly dále zatěžovat a zahlcovat planetu zbytečnými odpady.
  • Plastům a dalším neudržitelným materiálům říkají ve we are knitters rozhodné ne. Tudíž u nich nenajdete ani plastové jehlice, ani háčky. Místo toho využívají další přírodní zdroj, a to čisté palmové dřevo.
  • Nakonec i balení, ve kterých posílají své zásilky radosti (máme na mysli klubíčka, jehlice a další příslušenství k pletení nebo háčkování), jsou ze znovupoužitelných materiálů, jako jsou např. kartónové krabice nebo tašky z recyklovaného papíru.

Žádná rychlá výroba, ale hezky pomalu

S tím se pojí i tzv. pomalá móda (z anglického slow fashion), kterou we are knitters svými projekty a produkty propagují. Ruční pletení i háčkování již samo o sobě je pomalé – uháčkování jediné čepice trvá pár hodin, upletení svetru zas několik dnů. A nejen že je časově nákladné, ale samotný materiál něco stojí.

Jak tedy mohou velké módní značky produkovat tak velké množství oblečení za tak nízkou cenu? Šetří na kvalitě materiálu, na zpracovatelských postupech, na mzdách zaměstnanců, na podmínkách, ve kterých tito lidé musí pracovat.

Ve we are knitters se nechtějí spokojit s těmito praktikami a uvědomují si úskalí takovéto rychlé módy (z anglického fast fashion). Proto pletou a háčkují pomalu, nabízejí pouze příze z nejkvalitnějších materiálů získaných udržitelnou cestou, spolupracují s peruánskými pastevci za předem dohodnutých podmínek podle certifikátů s vysokými standardy.

A hlavně nabádají a motivují lidi, kteří přičichli k řemeslu, aby je následovali, nebyli v lhostejní k planetě a taktéž zpomalili – pletli své vlastní deky a svetry, do kterých sice zainvestujete svůj vlastní čas, práci a peníze, ale o to více si jich budete vážit a nevyhodíte je po jedné sezóně nošení.

Zpět do obchodu