Příze Wool Local – hnědá Ted Brown

4-vrstvá přírodní příze ze 100% ovčí vlny z Velké Británie v barvě hnědá Ted Brown. Vhodná na libovolné typy pletených i háčkovaných projektů.

Můžeme doručit do:
31.7.2024
Možnosti doručení
Skladem (>10 ks)
Značka: Erika Knight
Kategorie: Vlna Wool Local
Hmotnost: 0.1 kg
Tloušťka: 0 - Lace
Složení: Vlna
Barva: Hnědá
Složení příze: 100% vlna
Gramáž: 100 g
Návin: 450 m
Jehlice: 3 - 3,5 mm
Háček: 3 mm

Klubíčka Wool Local jsou ze 100% přírodní ovčí vlny z Velké Británie. Pro dosažení výborné jemnosti a zároveň vysoké pevnosti se pro výrobu klubíčka používají dvě zcela odlišná plemena ovcí – jemný a luxusní Bluefaced Leicester a odolný a houževnatý Masham. Vlna je spředená do 4-vrstvého tenkého vlákna. Díky své tloušťce lze s přízí plést na tenčích jehlicích a vytvářet úžasné vzorované úplety.

Z ovčího rouna přes čištění, česání, spřádání, barvení, napaření a vyvěšení až k finální přízi za méně než 80 kilometrů. Tak krátkou cestu z aukční síně v Bradfordu až do hrabství Yorkshire urazí surová ovčí příze, ze které vzniknou vlněná klubíčka Wool Local.

Ta je unikátní především pro využití dvou různých plemen ovcí typických pro anglické pastviny. Tou první je dlouhosrstá Bluefaced Leicester, která má namodralý nos (odtud také její název) a představuje jednu z nejjemnějších vln z britských ostrovů. Protikladem k ní je zase ovce Masham, jejíž vlna má pevnou a odolnou kudrnatou strukturu vlákna, díky čemuž se používá třeba na koberce. Teprve jejich spojením vzniká tolik unikátní, 100% přírodní vlněná příze, která si přivlastňuje skvělé vlastnosti z obou typů srsti.

Příze Wool Local je velice univerzální a hodí se na všechny typy projektů. S menšími jehlicemi můžete uplést pevné, kompaktní úplety a vytvořit tak krásně teplý, hřejivý zimní svetr, který ale nebude zbytečně tlustý. Tenčí jehlice a háčky se zase skvěle hodí na projekty se složitějšími vyplétanými vzory.

Nicméně chybu rozhodně neuděláte ani když sáhnete po jehlicích větších velikostí a úplet uděláte vzdušnější. Přízi Wool Local lze také kombinovat s jinými tenčími přízemi a také lze plést či háčkovat s dvojitým vláknem, čímž se úplet stane mnohem hřejivější.

Parametry klubíčka:

• Složení: 100% vlna
  • Váha: 100 g
  • Návin: 450 m
  • Jehlice: 3 - 3,5 mm
  • Háček: 3 - 3,5 mm

Pokyny k praní a údržbě:

Hotový výrobek perte ručně v teplé vodě, která by neměla mít více než 30 °C, následně sušte volně rozložené. Volně složený jej pak uložte do šatní skříně, abyste zamezili vytahání výrobku.

Ačkoli se snažíme na fotkách o maximálně přesnou interpretaci barev klubíček, berte prosím na vědomí, že se výsledná barva může lišit v závislosti na zařízení, které používáte. K drobné odchylce může dojít také v návinu a gramáži jednotlivých klubek.

Všechny barevné varianty:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Erika Knight je velice respektovanou a uznávanou britskou designérkou ve světe přízí a klubíček. Kolekce přízí z její tvorby jsou charakteristické vzájemným souzněním a netradiční barevnou paletou. Vzhledem k jejímu původu jsou veškeré její příze ze 100% přírodních materiálů z Velké Británie. Každé klubíčko doprovází dlouhý a pečlivý proces vybírání materiálu i barev pro maximální spokojenost.

Hlavní myšlenky značky Erika Knight

Příčinou zrodu vlastní značky klubíček Erika Knight byla snaha o zjednodušení nákupního procesu při výběru přízí na projekty. V dnešní době může být pro běžného zákazníka složité zorientovat se v obrovské nabídce přízí na pletení. Navíc většina radosti z pletení se neodehrává při držení a žasnutí nad nově zakoupenými klubíčky, ale spíše při práci s nimi a při samotném vytváření výrobku. Erika tedy zúžila nabízené množství materiálů a jejich barev, aby usnadnila proces výběru. Na základě těchto záměrů pak vznikají i její kolekce.

Exkluzivní kolekce delikátních barevných variant

V nabídce tak zpravidla najdete pouze pár přízí a pro každou přízi omezené množství barev. Každá příze vzniká s jasným zaměřením na detail a na schopnost vzájemně mezi sebou kombinovat barevné odstíny (je běžné, že když při výběru přízí zavřete oči a vylosujete si tři různé barevné varianty, uvidíte, že k sobě naprosto dokonale padnou).

Dále je u jejích přízí je kladen důraz na zručnost každé pletařky a na její fantazii pro vytvoření jedinečného výrobku, který díky použitým materiálům vydrží dlouhé roky.

100% lokální příze z Velké Británie

Výroba přízí Erika Knight započala v roce 2012 a je soustředěna na britské souostroví, tradičního velikána vlnařské, ale obecně pletařské kultury. To se kromě jiného odráží třeba i na barevnosti přízí, pro kterou je hlavní inspirací právě prostředí a příroda Velké Británie.

Vedle zmiňované snahy o zjednodušení výběru pro zákazníka se značka od počátku snažila zjednodušit proces i během výroby a nastolit v něm několik základních myšlenek. Pokud to tedy jde, tak podporuje britské manufaktury, klade důraz na udržitelné materiály a přírodní vlákna a oslavuje organické materiály ve spojení s moderními inovacemi.

Její produkty se dají charakterizovat následovně:

• maximální souznění barevných odstínu v jednotlivých kolekcích
  • jednoduchá a přesto sofistikovaná volba při výběru materiálů na klubíčka
  • autentická kvalita z britského ostrova