Erika Knight

Erika Knight je velice respektovanou a uznávanou britskou designérkou ve světe přízí a klubíček. Kolekce přízí z její tvorby jsou charakteristické vzájemným souzněním a netradiční barevnou paletou. Vzhledem k jejímu původu jsou veškeré její příze ze 100% přírodních materiálů z Velké Británie. Každé klubíčko doprovází dlouhý a pečlivý proces vybírání materiálu i barev pro maximální spokojenost.

Hlavní myšlenky značky Erika Knight

Příčinou zrodu vlastní značky klubíček Erika Knight byla snaha o zjednodušení nákupního procesu při výběru přízí na projekty. V dnešní době může být pro běžného zákazníka složité zorientovat se v obrovské nabídce přízí na pletení. Navíc většina radosti z pletení se neodehrává při držení a žasnutí nad nově zakoupenými klubíčky, ale spíše při práci s nimi a při samotném vytváření výrobku. Erika tedy zúžila nabízené množství materiálů a jejich barev, aby usnadnila proces výběru. Na základě těchto záměrů pak vznikají i její kolekce.

Exkluzivní kolekce delikátních barevných variant

V nabídce tak zpravidla najdete pouze pár přízí a pro každou přízi omezené množství barev. Každá příze vzniká s jasným zaměřením na detail a na schopnost vzájemně mezi sebou kombinovat barevné odstíny (je běžné, že když při výběru přízí zavřete oči a vylosujete si tři různé barevné varianty, uvidíte, že k sobě naprosto dokonale padnou).

Dále je u jejích přízí je kladen důraz na zručnost každé pletařky a na její fantazii pro vytvoření jedinečného výrobku, který díky použitým materiálům vydrží dlouhé roky.

100% lokální příze z Velké Británie

Výroba přízí Erika Knight započala v roce 2012 a je soustředěna na britské souostroví, tradičního velikána vlnařské, ale obecně pletařské kultury. To se kromě jiného odráží třeba i na barevnosti přízí, pro kterou je hlavní inspirací právě prostředí a příroda Velké Británie.

Vedle zmiňované snahy o zjednodušení výběru pro zákazníka se značka od počátku snažila zjednodušit proces i během výroby a nastolit v něm několik základních myšlenek. Pokud to tedy jde, tak podporuje britské manufaktury, klade důraz na udržitelné materiály a přírodní vlákna a oslavuje organické materiály ve spojení s moderními inovacemi.

Její produkty se dají charakterizovat následovně:

• maximální souznění barevných odstínu v jednotlivých kolekcích
  • jednoduchá a přesto sofistikovaná volba při výběru materiálů na klubíčka
  • autentická kvalita z britského ostrova

420421
1420421