Příze Alvor – hnědá Camel

Směsová příze ze lnu a vlny v barvě hnědá Camel. Kombinuje vlastnosti vlněných a lněných přízí, díky čemuž je vhodná na ponožky a na projekty na celoroční nošení.

Můžeme doručit do:
17.7.2024
Možnosti doručení
Skladem (>10 ks)
Značka: Rosários 4
220 Kč
Kategorie: Příze Alvor
Hmotnost: 0.1 kg
Tloušťka: 2 - Fine
Složení: Vlna, Len
Barva: Hnědá
Složení příze: 50 % len, 50 % vlna
Gramáž: 100 g
Návin: 310 m
Jehlice: 3 - 4 mm
Háček: 3 - 4 mm
Příze na pletení bez plastů a umělých vláken
Pleťte bez plastů
a přízí z umělých vláken
V naší nabídce najdete příze pouze z přírodních materiálů.
Přírodní materiály
pro větší udržitelnost
Doprava ZDARMA na objednávky od 1000 Kč.
Doprava ZDARMA
na objednávky od 1000 Kč
Zboží expedujeme do 24 hodin od objednání.
Expresní expedice
do 24 hodin od objednání

Klubíčko Alvor je směsová příze, která se skládá z 50 % ze lnu a z 50 % z vlny. Spojením lněných a vlněných přízí vzniká jedinečné vlákno, které získává odolnost a pevnost lnu, a přitom je příjemně hřejivé a jemné díky vlně. Příze se skvěle hodí na výrobky, od kterých čekáte vysokou odolnost – nejlépe bude fungovat jako 100% přírodní alternativa k ponožkovým přízím, které využívají umělá vlákna.

Vlna je materiál, který je velmi variabilní a tak je díky svým vlastnostem oprávněně nejpoužívanější vlákno v pletařském světě. Nehodí se ale na úplně všechny typy projektů a pokud chcete plést výrobky, které mají vydržet a odolávat častému používání, příze s příměsí odolnějších rostlinných vláken jsou skvělou možností, jak prodloužit životnost výrobku.

Z toho důvodu je tato příze složená z 50 % ze lnu, materiálu, který je mnohem pevnější a odolnější než vlna. Vám se tak otevírají nové možnosti použití příze. Len je navíc velice prodyšný a s přibývajícím časem, jak se lněné vlákno opotřebovává, stává se mnohem jemnějším a příjemnějším na nošení.

Pokud chcete plést ponožky z přízí bez umělých vláken, je tato příze skvělou volbou. Její použití je však díky svému složení mnohem širší. Můžete plést, či háčkovat nadýchané svetry, cardigany a jiné typy oděvů, které budete moct nosit po celý rok.

Parametry klubíčka:

  • Složení: 50 % len, 50 % vlna
  • Váha: 100 g
  • Návin: 310 m
  • Jehlice: 3 - 4 mm
  • Háček: 3 - 4 mm

Pokyny k praní a údržbě:

Hotový výrobek perte ručně v teplé vodě, která by neměla mít více než 30 °C, následně sušte volně rozložené. Volně složený jej pak uložte do šatní skříně, abyste zamezili vytahání výrobku.

Ačkoli se snažíme na fotkách o maximálně přesnou interpretaci barev klubíček, berte prosím na vědomí, že se výsledná barva může lišit v závislosti na zařízení, které používáte. K drobné odchylce může dojít také v návinu a gramáži jednotlivých klubek.

Všechny barevné varianty:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Rosarios 4 je portugalský jednak výrobce, jednak barvírna přízí na pletení a háčkování. Ve svém sortimentu nabízí klubíčka všech druhů, materiálů a barev, největšímu zájmu se ale těší jejich Ecofriendly kolekce zaměřená na příze pouze z organických vláken. Z této řady jsme i my vybírali klubíčka do našeho sortimentu, vy tak můžete vybírat z přízí ze 100% přírodních materiálů, jako je len, vlna nebo hedvábí.

Hlavní myšlenky Rosarios 4

Milujeme kreativitu a inovace, a proto jsme vždy ohromně nadšení, když uvádíme novou kolekci. Milujeme dávat věcem přidanou hodnotu a za vzor a inspiraci si bereme okolní přírodu a snažíme se z ní získat maximum. Proto investujeme do přírodních vláken a přírodních přízí jako k cestě za vyšší udržitelností. Již od roku 1979 to děláme, protože věříme, že pletení a háčkování dělá lidi šťastnější.“

Vstříc zelenější a udržitelnější budoucnosti

Rosarios 4 se připojuje k ostatním progresivním společnostem a od přelomu milénia do svého plánu také zahrnuje snahu o větší udržitelnost. Uvědomují si, že je potřeba starat se o okolní životní prostředí a jedním ze způsobů, jak se o to přičinit, je plést a háčkovat z takových přízí, jejichž materiál se nachází v přírodě. Závazek využívat příze přírodních vláken je tak dnes pro Rosarios 4 velice důležitý.

Představu zelenější a udržitelnější budoucnosti odhodlaně realizují ve své hlavní řadě pojmenované jako Ecofriendly kolekce. V ní jsou veškeré příze výhradně z přírodních vláken, třeba právě z vlny, hedvábí nebo lnu, které jsou v naší nabídce.

Naopak ve svém repertoáru upozaďují a postupně z něj odstraňují příze z umělých materiálů, které zmiňovaným vysokým nárokům nevyhovují. Jejich cíl podporovat udržitelné způsoby výroby a čistě přírodní příze tak nejsou jen plané řeči.

Jaké vlastnosti budou mít jejich klubíčka z Ecofriendly kolekce?

  • všechna klubíčka jsou pouze z přírodních organických materiálů a bez umělých příměsí
  • šetrné způsoby barvení, aby si příze uchovali co nejvíce vlastností z původních nebarvených vláken
Zpět do obchodu