Příze The Pima Cotton – melírovaná Sprinkle Beige

Výjimečně jemná a pevná pima bavlna v barvě Sprinkle Beige na všechny druhy pletených i háčkovaných projektů. Výhodou je delší životnost a stálost úpletu.

Můžeme doručit do:
20.5.2024
Možnosti doručení
Skladem (4 ks)
Značka: we are knitters
Kategorie: Pima bavlna The Pima Cotton
Hmotnost: 0.1 kg
Tloušťka: 4 - Medium
Složení: Pima bavlna
Barva: Melírovaná, Béžová
Složení příze: 100% pima bavlna
Gramáž: 100 g
Návin: 212 m
Jehlice: 5 mm
Háček: 3,5 - 5 mm

Klubíčko The Pima Cotton je výjimečné použitím pima bavlny. Vyšší počet dlouhých vláken zajišťuje vyšší jakost. Příze je mnohem jemnější, pevnější a má až o 50 % delší životnost než příze z klasické bavlny. To vám zajišťuje, že se váš hotový úplet nebude tolik vytahovat a déle si zachová své původní vlastnosti.

Protože se klubíčka s pima bavlnou vyznačují vyšší jemností vlákna, jsou vhodná pro pletení a háčkování projektů, které můžete nosit jak je rok dlouhý – na zimu cardigan nebo vestu, na léto zase příjemný, chladivý top, klobouček nebo lehký svetřík. Nemusíte se bát uháčkovat si i síťovku nebo kabelku, které vám díky vyšší pevnosti budou sloužit i několik let.

Všechna duhová klubíčka The Pima Cotton (Marshmallow, Sprinkle Beige, Yarnicorn, Hand Painted Sprinkle) vznikají jedinečným postupem, během něhož se na přízi vytvoří náhodná a různorodá skladba barev. Díky tomu nikdy neuplete dva stejné úplety – každý váš hotový výrobek je jednoduše jedinečný a pravý originál.

Parametry klubíčka:

• Složení: 100% pima bavlna
  • Váha: 100 g
  • Návin: 212 m
  • Jehlice: 5 mm

Velikost vzorku 10 x 10 cm na 5 mm jehlicích: 23 řad x 18 ok

Pokyny k praní a údržbě:

Hotový výrobek perte ručně v teplé vodě, která by neměla mít více než 30 °C, následně sušte volně rozložené. Volně složený jej pak uložte do šatní skříně, abyste zamezili vytahání výrobku.

Ačkoli se snažíme na fotkách o maximálně přesnou interpretaci barev klubíček, berte prosím na vědomí, že se výsledná barva může lišit v závislosti na zařízení, které používáte. K drobné odchylce může dojít také v návinu a gramáži jednotlivých klubek.

Všechny barevné varianty:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

we are knitters, volně přeložitelné jako my jsme pletaři, je španělská značka vyrábějící příze snad všech myslitelných druhů a další příslušenství k pletení a háčkování (we are knitters). V jejich nabídce najdete téměř cokoliv – od klasické vlny nebo bavlny přes exkluzivnější baby alpaku nebo merino vlnu až po udržitelné varianty přízí z recyklované vlny nebo bambusových vláken.

Přestože jejich tým z většiny sídlí na jihozápadě Evropy, své příze získávají v jihoamerických Andách v Peru. Zde spolupracují s místními pastevci, kteří se díky dlouholetým zkušenostem dokážou nadmíru dobře postarat o ovce a lamy, čímž si jejich srst dále zpracovávaná na výrobu klubek zachovává tu nejvyšší možnou kvalitu.

Hlavní myšlenky we are knitters

we are knitters není jen další a ledajaká značka přízí s průmyslovou výrobou, která produkuje jedno klubíčko za druhým na nekonečných pásech. Naopak se připojuje k modernímu a do budoucnosti směřujícímu se odvětví podnikání, mezi jejichž hlavní zásadu se řadí udržitelnost.

Svět jako zelenější místo

V rámci udržitelnosti se tito španělští pletaři a pletařky snaží maximálně využívat přírodní a znovuvyužitelné zdroje a naopak omezovat neudržitelné a přírodu zatěžující produkty. A právě prostřednictvím pletení, háčkování, výroby a prodeje vhodných produktů se snaží šířit tyto ideje a motivovat k podobným myšlenkám ostatní po celém světe.

Typicky lze sledovat uvědomělý postoj k zelenější planetě u všech jejich produktů:

• Vlněné a bavlněné příze jsou vždy 100% přírodní a neobsahují žádné další chemické příměsi, které by mohly dále zatěžovat a zahlcovat planetu zbytečnými odpady.
  • Plastům a dalším neudržitelným materiálům říkají ve we are knitters rozhodné ne. Tudíž u nich nenajdete ani plastové jehlice, ani háčky. Místo toho využívají další přírodní zdroj, a to čisté palmové dřevo.
  • Nakonec i balení, ve kterých posílají své zásilky radosti (máme na mysli klubíčka, jehlice a další příslušenství k pletení nebo háčkování), jsou ze znovupoužitelných materiálů, jako jsou např. kartónové krabice nebo tašky z recyklovaného papíru.

Žádná rychlá výroba, ale hezky pomalu

S tím se pojí i tzv. pomalá móda (z anglického slow fashion), kterou we are knitters svými projekty a produkty propagují. Ruční pletení i háčkování již samo o sobě je pomalé – uháčkování jediné čepice trvá pár hodin, upletení svetru zas několik dnů. A nejen že je časově nákladné, ale samotný materiál něco stojí.

Jak tedy mohou velké módní značky produkovat tak velké množství oblečení za tak nízkou cenu? Šetří na kvalitě materiálu, na zpracovatelských postupech, na mzdách zaměstnanců, na podmínkách, ve kterých tito lidé musí pracovat.

Ve we are knitters se nechtějí spokojit s těmito praktikami a uvědomují si úskalí takovéto rychlé módy (z anglického fast fashion). Proto pletou a háčkují pomalu, nabízejí pouze příze z nejkvalitnějších materiálů získaných udržitelnou cestou, spolupracují s peruánskými pastevci za předem dohodnutých podmínek podle certifikátů s vysokými standardy.

A hlavně nabádají a motivují lidi, kteří přičichli k řemeslu, aby je následovali, nebyli v lhostejní k planetě a taktéž zpomalili – pletli své vlastní deky a svetry, do kterých sice zainvestujete svůj vlastní čas, práci a peníze, ale o to více si jich budete vážit a nevyhodíte je po jedné sezóně nošení.