Příze Sami – šedá Stone

Stoprocentně organická klubíčka z pima bavlny Sami v barvě šedá Stone. Prodyšná a jemná příze vhodná na projekty do teplého počasí.

Můžeme doručit do:
31.7.2024
Možnosti doručení
Skladem (10 ks)
Značka: Amano
Kategorie: Pima bavlna Sami
Hmotnost: 0.05 kg
Tloušťka: 3 - Light
Složení: Pima bavlna
Barva: Šedá
Složení příze: 100% pima bavlna
Gramáž: 50 g
Návin: 150 m
Jehlice: 4 mm
Háček: 4 mm

Příze Sami je přírodní příze složená ze 100 % pima bavlny. Pima bavlna má vyšší počet delších vláken, proto jsou tato klubíčka mnohem jemnější, hebčejší a vyznačují se větší výdrží než příze z klasické bavlny.

Příze z pima bavlny mají velice podobné vlastnosti jako příze z bavlny klasické, ale díky jemnější struktuře jednotlivých vláken, menší tloušťce a větší délce vlákna nabízejí tyto příze mnohem vyšší kvalitu. Už na první dotek poznáte jemnost a hebkost blížící se spíše hedvábným přízím, kterou u přízí z klasické bavlny nepocítíte.

Tyto příze mají ale také mnohem větší odolnost, jsou pevnější, méně se vytahují, a finální úplety tak lépe drží tvar a odolávají opotřebení.

Pima bavlna je univerzálním materiálem a klubíčka Sami můžete využít na libovolné projekty. Nejlépe bude tato příze fungovat zejména na projektech do teplého počasí, u kterých nejvíce oceníte vzdušnost a prodyšnost pima bavlny. Naším doporučením tak jsou letní topy, vzdušné šátky, šaty nebo klobouky. Nicméně snadno s nimi zvládnete i pletené či háčkované lehké svetříky nebo kardigany na přechodná období.

Parametry klubíčka:

• Složení: 100% pima bavlna
  • Váha: 50 g
  • Návin: 150 m
  • Jehlice: 4 mm
  • Háček: 4 mm

Pokyny k praní a údržbě:

Hotový výrobek perte ručně v teplé vodě, která by neměla mít více než 30 °C, následně sušte volně rozložené. Volně složený jej pak uložte do šatní skříně, abyste zamezili vytahání výrobku.

Ačkoli se snažíme na fotkách o maximálně přesnou interpretaci barev klubíček, berte prosím na vědomí, že se výsledná barva může lišit v závislosti na zařízení, které používáte. K drobné odchylce může dojít také v návinu a gramáži jednotlivých klubek.

Všechny barevné varianty:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Po tisíce let lidé z peruánských And prováděli obětní rituály pro incké bohy. Bohatost a štědrost tohoto mystického území v sobě skrývá neskutečné bohatství, prastarou moudrost a mimo jiné také velice luxusní vlákna. Značka Amano staví na těchto pokladech minulosti a v jejich sortimentu najdete luxusní pletací příze, které mají své kořeny v bohatých a hluboce zakořeněných andských tradicích. Najděte jedinečný andský příběh v každém vláknu, daru, který nám snesli sami inčtí bohové.

Dar inckých bohů

Inspirace pro výrobu přízí čerpají z přírodních darů peruánských And, protože právě andská oblastuje světoznámě proslulá chovem lam alpak. A toto území opletené mýty a legendami je místem, kde Amano s dekádami nasbíraných zkušeností vyrábí, vyvíjí a produkuje své příze.

Andské pohoří tak skrze značku Amano navazuje na prastarý odkaz textilního průmyslu a znovu se stává zdrojem pro barevné vzory, nespočtené a nekončící počty nahozených ok i příběhy, které nás na naší cestě k vysněnému projektu doprovázejí.