Příze Sami – modrá Seaspray

Stoprocentně organická klubíčka z pima bavlny Sami v barvě modrá Seaspray. Prodyšná a jemná příze vhodná na projekty do teplého počasí.

Můžeme doručit do:
29.5.2024
Možnosti doručení
Skladem (10 ks)
Značka: Amano
220 Kč
Kategorie: Pima bavlna Sami
Hmotnost: 0.05 kg
Tloušťka: 3 - Light
Složení: Pima bavlna
Barva: Modrá
Složení příze: 100% pima bavlna
Gramáž: 50 g
Návin: 150 m
Jehlice: 4 mm
Háček: 4 mm
Příze na pletení bez plastů a umělých vláken
Pleťte bez plastů
a přízí z umělých vláken
V naší nabídce najdete příze pouze z přírodních materiálů.
Přírodní materiály
pro větší udržitelnost
Doprava ZDARMA na objednávky od 1000 Kč.
Doprava ZDARMA
na objednávky od 1000 Kč
Zboží expedujeme do 24 hodin od objednání.
Expresní expedice
do 24 hodin od objednání

Příze Sami je přírodní příze složená ze 100 % pima bavlny. Pima bavlna má vyšší počet delších vláken, proto jsou tato klubíčka mnohem jemnější, hebčejší a vyznačují se větší výdrží než příze z klasické bavlny.

Příze z pima bavlny mají velice podobné vlastnosti jako příze z bavlny klasické, ale díky jemnější struktuře jednotlivých vláken, menší tloušťce a větší délce vlákna nabízejí tyto příze mnohem vyšší kvalitu. Už na první dotek poznáte jemnost a hebkost blížící se spíše hedvábným přízím, kterou u přízí z klasické bavlny nepocítíte.

Tyto příze mají ale také mnohem větší odolnost, jsou pevnější, méně se vytahují, a finální úplety tak lépe drží tvar a odolávají opotřebení.

Pima bavlna je univerzálním materiálem a klubíčka Sami můžete využít na libovolné projekty. Nejlépe bude tato příze fungovat zejména na projektech do teplého počasí, u kterých nejvíce oceníte vzdušnost a prodyšnost pima bavlny. Naším doporučením tak jsou letní topy, vzdušné šátky, šaty nebo klobouky. Nicméně snadno s nimi zvládnete i pletené či háčkované lehké svetříky nebo kardigany na přechodná období.

Parametry klubíčka:

  • Složení: 100% pima bavlna
  • Váha: 50 g
  • Návin: 150 m
  • Jehlice: 4 mm
  • Háček: 4 mm

Pokyny k praní a údržbě:

Hotový výrobek perte ručně v teplé vodě, která by neměla mít více než 30 °C, následně sušte volně rozložené. Volně složený jej pak uložte do šatní skříně, abyste zamezili vytahání výrobku.

Ačkoli se snažíme na fotkách o maximálně přesnou interpretaci barev klubíček, berte prosím na vědomí, že se výsledná barva může lišit v závislosti na zařízení, které používáte. K drobné odchylce může dojít také v návinu a gramáži jednotlivých klubek.

Všechny barevné varianty:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Po tisíce let lidé z peruánských And prováděli obětní rituály pro incké bohy. Bohatost a štědrost tohoto mystického území v sobě skrývá neskutečné bohatství, prastarou moudrost a mimo jiné také velice luxusní vlákna. Značka Amano staví na těchto pokladech minulosti a v jejich sortimentu najdete luxusní pletací příze, které mají své kořeny v bohatých a hluboce zakořeněných andských tradicích. Najděte jedinečný andský příběh v každém vláknu, daru, který nám snesli sami inčtí bohové.

Dar inckých bohů

Inspirace pro výrobu přízí čerpají z přírodních darů peruánských And, protože právě andská oblastuje světoznámě proslulá chovem lam alpak. A toto území opletené mýty a legendami je místem, kde Amano s dekádami nasbíraných zkušeností vyrábí, vyvíjí a produkuje své příze.

Andské pohoří tak skrze značku Amano navazuje na prastarý odkaz textilního průmyslu a znovu se stává zdrojem pro barevné vzory, nespočtené a nekončící počty nahozených ok i příběhy, které nás na naší cestě k vysněnému projektu doprovázejí. 

Zpět do obchodu