Návod: Háčkovaná síťovka

Hledáte praktickou nákupní tašku, kterou budete moct nosit stále u sebe? Vyrobte si s námi jednoduchou háčkovanou síťovku. Celá síťovka je vyrobena ze dvou klubíček a během háčkování nebudete muset ani stříhat, ani sešívat jednotlivé díly k sobě. Návod je zároveň vhodný i pro začátečníky, protože vám ke zvládnutí této síťovky stačí pouze řetízková oka a krátké sloupky.

BUDETE POTŘEBOVAT:

ČÁST I: Lem

1. řada: Nahoďte na háček uháčkujte 31 řetízkových ok

2. řada: Do druhého oka od háčku uháčkujte krátký sloupek a pokračujte do konce řady k celkovému počtu 30 krátkých sloupků. Uháčkujte řetízkové oko a práci otočte.

3. řada: Uháčkujte 30 krátkých sloupků, 1 řetízkové oko a práci otočte.

4. až 7. řada: Opakujte 3. řadu.

ČÁST II:  Síťovaná část

1. řada: Uháčkujte 5 řetízkových ok a krátký sloupek do posledního krátkého sloupku předchozí řady. Uháčkujte 5 řetízkových ok a krátký sloupek do následujícího krátkého sloupku předchozí řady. Proces tvoření velkých ok (dírek) opakujte do konce řady k celkovému počtu 30 velkých ok.

Náš TIP! Chcete vaši síťovku větší? Stačí, když budete oka háčkovat volněji, nebo si vezmete o 1 až 2 milimetry větší háček. Výsledná háčkovaná síťovka bude větší a zároveň pružnější.

2. řada: Uháčkujte 5 řetízkových ok a krátký sloupek do nejbližšího velkého oka předchozí řady. Opakujte do konce řady k celkovému počtu 30 velkých ok.

3. až 55. řada: Opakujte 2. řadu.

ČÁST III: Lem

1. řada: Uháčkujte 1 řetízkové oko a krátký sloupek do nejbližšího velkého oka předchozí řady. Do každého následujícího velkého oka uháčkujte 1 krátký sloupek. Na konci řady byste měli mít 30 krátkých sloupků. Uháčkujte řetízkové oko a práci otočte.

2. řada: Uháčkujte 30 krátkých sloupků, 1 řetízkové oko a práci otočte.

3. řada: Opakujte 2. řadu.

ČÁST IV: Uši tašky a sháčkování

Chcete-li si udělat uši tašky delší, můžete si libovolně navýšit počet řetízkových ok

1. řada:

• Uháčkujte 50 řetízkových ok a spojte krátkým sloupkem na druhém konci stejného lemu.
  • Obháčkujte 7 krátkými sloupky lem z boku (1 krátký sloupek do každé řady).
  • Spojujte velká oka krátkými sloupky stejně, jako v 1. řadě v ČÁSTI III: uháčkujte krátký sloupek do každého velkého oka.
  • Obháčkujte 7 krátkými sloupky lem z boku (1 krátký sloupek do každé řady).
  • Uháčkujte 50 řetízkových ok a spojte krátkým sloupkem na druhém konci lemu.
  • Obháčkujte 7 krátkými sloupky lem z boku (1 krátký sloupek do každé řady).

2. řada: Uháčkujte krátký sloupek do všech ok, která jste uháčkovali v první řadě.

3. až 7. řada: Opakujte 2. řadu.

Na závěr zauzlíkujte a zapošijte všechny čouhající zbytky přízí.

Návod pro vás vymyslela, uháčkovala a napsala Lenka Schubertová.

Máte hotovo?