Příze The Recycled Yarn – šedá Grey

Bavlněná příze z recyklované bavlny v barvě Grey. Vyniká vysokou odolností díky použití zrecyklované rifloviny. Vhodná pro jakýkoliv pletený i háčkovaný projekt.

Můžeme doručit do:
17.7.2024
Možnosti doručení
Skladem (>10 ks)
Značka: we are knitters
200 Kč
Kategorie: Příze z recyklované bavlny The Recycled Yarn
Hmotnost: 0.1 kg
Tloušťka: 4 - Medium
Složení: Bavlna
Barva: Šedá
Složení příze: 95 % recyklovaná bavlna, 5 % jiná vlákna
Gramáž: 100 g
Návin: 192 m
Jehlice: 5 mm
Háček: 5 mm
Příze na pletení bez plastů a umělých vláken
Pleťte bez plastů
a přízí z umělých vláken
V naší nabídce najdete příze pouze z přírodních materiálů.
Přírodní materiály
pro větší udržitelnost
Doprava ZDARMA na objednávky od 1000 Kč.
Doprava ZDARMA
na objednávky od 1000 Kč
Zboží expedujeme do 24 hodin od objednání.
Expresní expedice
do 24 hodin od objednání

Klubíčko The Recycled Yarn je z 95 % vyrobeno z recyklované bavlny a z 5 % z jiných vláken. Tato bavlněná příze se tak stává zcela moderní a pokrokovou záležitostí a s každým upleteným okem dáváte druhou šanci již jednou použitému materiálu. Vysoké nároky na výrobu zaručují, že rozdíl mezi klasickou a touto recyklovanou bavlnou sotva poznáte.

Hlavním materiálem pro vznik příze The Recycled Yarn je bavlněná riflovina. Při bližším pohledu můžete spatřit „zbytky“ těchto původních materiálů, které vytvářejí zajímavý efekt ve vlákně. Díky tomu je také tato příze z recyklované bavlny pevnější než klasická bavlna a zároveň má vyšší odolnost a životnost. Pokud si z ní upletete nebo uháčkujete svetr či jiný výrobek, bude vám dobře sloužit i dlouhé roky.

V naší nabídce ji považujeme za jednu z nejvhodnějších přízí pro začátečníky v háčkování i pletení. Narozdíl od vlněné příze totiž snese i rozpletení již hotového úpletu, protože to typicky odolná vlákna recyklované bavlny nijak zásadně nepoškozuje. Začátečníci i pokročilí tak mají možnost testovat a opakovaně s přízí pracovat.

Bavlněná příze The Recycled Yarn je velice univerzální, a je tak vhodná na všechny typy projektů. Její odolnost zužitkujete na menší projekty – háčkovanou tašku, síťovku, klobouk nebo pletenou čepici. Díky důslednému zpracování ji ale využijete i na složitější projekty s okrasnými vzory – pletené cardigany, svetry nebo letní šaty, plavky i topy.

Parametry klubíčka:

  • Složení: 95 % recyklovaná bavlna, 5 % jiná vlákna
  • Váha: 100 g
  • Návin: 192 m
  • Jehlice: 5 mm
  • Háček: 5 mm

Velikost vzorku 10 x 10 cm na 5 mm jehlicích: 26 řad x 17 ok

Pokyny k praní a údržbě:

Hotový výrobek perte ručně v teplé vodě, která by neměla mít více než 30 °C, následně sušte volně rozložené. Volně složený jej pak uložte do šatní skříně, abyste zamezili vytahání výrobku.

Ačkoli se snažíme na fotkách o maximálně přesnou interpretaci barev klubíček, berte prosím na vědomí, že se výsledná barva může lišit v závislosti na zařízení, které používáte. K drobné odchylce může dojít také v návinu a gramáži jednotlivých klubek.

Všechny barevné varianty:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

 

we are knitters, volně přeložitelné jako my jsme pletaři, je španělská značka vyrábějící příze snad všech myslitelných druhů a další příslušenství k pletení a háčkování (we are knitters). V jejich nabídce najdete téměř cokoliv – od klasické vlny nebo bavlny přes exkluzivnější baby alpaku nebo merino vlnu až po udržitelné varianty přízí z recyklované vlny nebo bambusových vláken.

Přestože jejich tým z většiny sídlí na jihozápadě Evropy, své příze získávají v jihoamerických Andách v Peru. Zde spolupracují s místními pastevci, kteří se díky dlouholetým zkušenostem dokážou nadmíru dobře postarat o ovce a lamy, čímž si jejich srst dále zpracovávaná na výrobu klubek zachovává tu nejvyšší možnou kvalitu.

Hlavní myšlenky we are knitters

we are knitters není jen další a ledajaká značka přízí s průmyslovou výrobou, která produkuje jedno klubíčko za druhým na nekonečných pásech. Naopak se připojuje k modernímu a do budoucnosti směřujícímu se odvětví podnikání, mezi jejichž hlavní zásadu se řadí udržitelnost.

Svět jako zelenější místo

V rámci udržitelnosti se tito španělští pletaři a pletařky snaží maximálně využívat přírodní a znovuvyužitelné zdroje a naopak omezovat neudržitelné a přírodu zatěžující produkty. A právě prostřednictvím pletení, háčkování, výroby a prodeje vhodných produktů se snaží šířit tyto ideje a motivovat k podobným myšlenkám ostatní po celém světe.

Typicky lze sledovat uvědomělý postoj k zelenější planetě u všech jejich produktů:

  • Vlněné a bavlněné příze jsou vždy 100% přírodní a neobsahují žádné další chemické příměsi, které by mohly dále zatěžovat a zahlcovat planetu zbytečnými odpady.
  • Plastům a dalším neudržitelným materiálům říkají ve we are knitters rozhodné ne. Tudíž u nich nenajdete ani plastové jehlice, ani háčky. Místo toho využívají další přírodní zdroj, a to čisté palmové dřevo.
  • Nakonec i balení, ve kterých posílají své zásilky radosti (máme na mysli klubíčka, jehlice a další příslušenství k pletení nebo háčkování), jsou ze znovupoužitelných materiálů, jako jsou např. kartónové krabice nebo tašky z recyklovaného papíru.

Žádná rychlá výroba, ale hezky pomalu

S tím se pojí i tzv. pomalá móda (z anglického slow fashion), kterou we are knitters svými projekty a produkty propagují. Ruční pletení i háčkování již samo o sobě je pomalé – uháčkování jediné čepice trvá pár hodin, upletení svetru zas několik dnů. A nejen že je časově nákladné, ale samotný materiál něco stojí.

Jak tedy mohou velké módní značky produkovat tak velké množství oblečení za tak nízkou cenu? Šetří na kvalitě materiálu, na zpracovatelských postupech, na mzdách zaměstnanců, na podmínkách, ve kterých tito lidé musí pracovat.

Ve we are knitters se nechtějí spokojit s těmito praktikami a uvědomují si úskalí takovéto rychlé módy (z anglického fast fashion). Proto pletou a háčkují pomalu, nabízejí pouze příze z nejkvalitnějších materiálů získaných udržitelnou cestou, spolupracují s peruánskými pastevci za předem dohodnutých podmínek podle certifikátů s vysokými standardy.

A hlavně nabádají a motivují lidi, kteří přičichli k řemeslu, aby je následovali, nebyli v lhostejní k planetě a taktéž zpomalili – pletli své vlastní deky a svetry, do kterých sice zainvestujete svůj vlastní čas, práci a peníze, ale o to více si jich budete vážit a nevyhodíte je po jedné sezóně nošení.

Zpět do obchodu