Příze Marvila – růžová Rosa

Stoprocentně lněná příze Marvilla v barvě růžová Rosa. Příze ze lnu vynikají prodyšností a dobře odvádějí pot, což z nich činí skvělou volbu na letní úplety.

Můžeme doručit do:
31.7.2024
Možnosti doručení
Skladem (>10 ks)
Značka: Rosários 4
Kategorie: Lněná příze Marvila
Hmotnost: 0.05 kg
Tloušťka: 3 - Light
Složení: Len
Barva: Růžová
Složení příze: 100% len
Gramáž: 50 g
Návin: 125 m
Jehlice: 3,5 - 4 mm
Háček: 3,5 - 4 mm

Příze Marvilla je složená ze 100% přírodního lnu. Len má skvělé prodyšné vlastnosti a navíc má schopnost absorbovat vodu, a je tak správnou volbou do teplých měsíců. Vlákno lnu je mnohem odolnější a pevnější než klasická bavlna a skvěle se hodí i na výrobu pletených či háčkovaných doplňků.

Len je materiál rostlinného původu, a proto má jiné vlastnosti než vlněné příze. Lněné příze nejsou tak hřejivé, excelují ale svou prodyšností a schopností odvádět pot a vlhkost. Len je také díky své struktuře vlákna pevnější než bavlna, a tak si velmi pěkně drží tvar a výrobky se vám nebudou tolik vytahovat. Navíc je charakteristický tzv. zráním, kdy se nošením postupně stává stále jemnější a příjemnější.

Lněná příze Marvilla se skvěle hodí na pletené, či háčkované výrobky, které budete nosit v teplých letních měsících. S klubíčky můžete vytvořit klobouky, topy, přehozy, ponča, trička a lehké a vzdušné svetříky. Pro svoji odolnost se ale také skvěle hodí na výrobu doplňků např. tašky nebo síťovky.

Parametry klubíčka:

• Složení: 100% len
  • Váha: 50 g
  • Návin: 125 m
  • Jehlice: 3,5 - 4 mm
  • Háček: 3,5 - 4 mm

Pokyny k praní a údržbě:

Hotový výrobek perte ručně v teplé vodě, která by neměla mít více než 30 °C, následně sušte volně rozložené. Volně složený jej pak uložte do šatní skříně, abyste zamezili vytahání výrobku.

Ačkoli se snažíme na fotkách o maximálně přesnou interpretaci barev klubíček, berte prosím na vědomí, že se výsledná barva může lišit v závislosti na zařízení, které používáte. K drobné odchylce může dojít také v návinu a gramáži jednotlivých klubek.

Všechny barevné varianty:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Rosarios 4 je portugalský jednak výrobce, jednak barvírna přízí na pletení a háčkování. Ve svém sortimentu nabízí klubíčka všech druhů, materiálů a barev, největšímu zájmu se ale těší jejich Ecofriendly kolekce zaměřená na příze pouze z organických vláken. Z této řady jsme i my vybírali klubíčka do našeho sortimentu, vy tak můžete vybírat z přízí ze 100% přírodních materiálů, jako je len, vlna nebo hedvábí.

Hlavní myšlenky Rosarios 4

Milujeme kreativitu a inovace, a proto jsme vždy ohromně nadšení, když uvádíme novou kolekci. Milujeme dávat věcem přidanou hodnotu a za vzor a inspiraci si bereme okolní přírodu a snažíme se z ní získat maximum. Proto investujeme do přírodních vláken a přírodních přízí jako k cestě za vyšší udržitelností. Již od roku 1979 to děláme, protože věříme, že pletení a háčkování dělá lidi šťastnější.“

Vstříc zelenější a udržitelnější budoucnosti

Rosarios 4 se připojuje k ostatním progresivním společnostem a od přelomu milénia do svého plánu také zahrnuje snahu o větší udržitelnost. Uvědomují si, že je potřeba starat se o okolní životní prostředí a jedním ze způsobů, jak se o to přičinit, je plést a háčkovat z takových přízí, jejichž materiál se nachází v přírodě. Závazek využívat příze přírodních vláken je tak dnes pro Rosarios 4 velice důležitý.

Představu zelenější a udržitelnější budoucnosti odhodlaně realizují ve své hlavní řadě pojmenované jako Ecofriendly kolekce. V ní jsou veškeré příze výhradně z přírodních vláken, třeba právě z vlny, hedvábí nebo lnu, které jsou v naší nabídce.

Naopak ve svém repertoáru upozaďují a postupně z něj odstraňují příze z umělých materiálů, které zmiňovaným vysokým nárokům nevyhovují. Jejich cíl podporovat udržitelné způsoby výroby a čistě přírodní příze tak nejsou jen plané řeči.

Jaké vlastnosti budou mít jejich klubíčka z Ecofriendly kolekce?

• všechna klubíčka jsou pouze z přírodních organických materiálů a bez umělých příměsí
  • šetrné způsoby barvení, aby si příze uchovali co nejvíce vlastností z původních nebarvených vláken