Příze Madragoa – oranžová Laranja

Stoprocentně hedvábná příze Mandragoa v barvě oranžová Laranja. Příze z hedvábí jsou na dotek krásně jemné a prodyšné, takže se skvěle hodí na letní úplety.

Můžeme doručit do:
17.7.2024
Možnosti doručení
Skladem (>10 ks)
Značka: Rosários 4
125 Kč
Kategorie: Hedvábná příze Madragoa
Hmotnost: 0.05 kg
Tloušťka: 1 - Super Fine
Složení: Hedvábí
Barva: Oranžová
Složení příze: 100% buretové hedvábí
Gramáž: 50 g
Návin: 200 m
Jehlice: 2,5 - 3 mm
Háček: 2,5 - 3 mm
Příze na pletení bez plastů a umělých vláken
Pleťte bez plastů
a přízí z umělých vláken
V naší nabídce najdete příze pouze z přírodních materiálů.
Přírodní materiály
pro větší udržitelnost
Doprava ZDARMA na objednávky od 1000 Kč.
Doprava ZDARMA
na objednávky od 1000 Kč
Zboží expedujeme do 24 hodin od objednání.
Expresní expedice
do 24 hodin od objednání

Příze Madragoa je složená ze 100% přírodního buretového hedvábí. Hedvábné příze se svými vlastnostmi řadí mezi nejvytříbenější vlákna v pletařském světě. Je to jedinečný materiál, který se skvěle hodí na krajkové vzory a na šátky, šály a jiné luxusní kousky, u kterých oceníte jemnost a lehkost finálního úpletu.

Hedvábí je přírodní materiál, který lze popsat samými superlativy. Jemností se velice blíží přízím z baby alpaky. Díky své struktuře jsou vlákna velice prodyšná, zároveň mají mnohem vyšší odolnost než bavlněné příze. Navíc je to materiál, který má skvělý předpoklad pro barvení a hotové příze mají zářivé barvy a charakteristický lesk, který dlouho vydrží. To všechno se odráží také u Mandragoy.

 

S hedvábnou přízí Madragoa budete moct vytvořit výrobky, které se hodí především do teplejších měsíců. Hotové úplety budou prodyšné, splývavé, a tak vás budou chladit a skvěle chránit před sluncem. Příze přímo vybízí pro upletení nebo uháčkování šátku, či šály, který budete nosit celý rok. Skvěle se ale hodí i na ponča, klobouky nebo topy.

Parametry klubíčka:

  • Složení: 100% hedvábí
  • Váha: 50 g
  • Návin: 200 m
  • Jehlice: 2,5 - 3 mm
  • Háček: 2,5 - 3 mm

Pokyny k praní a údržbě:

Hotový výrobek perte ručně v teplé vodě, která by neměla mít více než 30 °C, následně sušte volně rozložené. Volně složený jej pak uložte do šatní skříně, abyste zamezili vytahání výrobku.

Ačkoli se snažíme na fotkách o maximálně přesnou interpretaci barev klubíček, berte prosím na vědomí, že se výsledná barva může lišit v závislosti na zařízení, které používáte. K drobné odchylce může dojít také v návinu a gramáži jednotlivých klubek.

Všechny barevné varianty:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Rosarios 4 je portugalský jednak výrobce, jednak barvírna přízí na pletení a háčkování. Ve svém sortimentu nabízí klubíčka všech druhů, materiálů a barev, největšímu zájmu se ale těší jejich Ecofriendly kolekce zaměřená na příze pouze z organických vláken. Z této řady jsme i my vybírali klubíčka do našeho sortimentu, vy tak můžete vybírat z přízí ze 100% přírodních materiálů, jako je len, vlna nebo hedvábí.

Hlavní myšlenky Rosarios 4

Milujeme kreativitu a inovace, a proto jsme vždy ohromně nadšení, když uvádíme novou kolekci. Milujeme dávat věcem přidanou hodnotu a za vzor a inspiraci si bereme okolní přírodu a snažíme se z ní získat maximum. Proto investujeme do přírodních vláken a přírodních přízí jako k cestě za vyšší udržitelností. Již od roku 1979 to děláme, protože věříme, že pletení a háčkování dělá lidi šťastnější.“

Vstříc zelenější a udržitelnější budoucnosti

Rosarios 4 se připojuje k ostatním progresivním společnostem a od přelomu milénia do svého plánu také zahrnuje snahu o větší udržitelnost. Uvědomují si, že je potřeba starat se o okolní životní prostředí a jedním ze způsobů, jak se o to přičinit, je plést a háčkovat z takových přízí, jejichž materiál se nachází v přírodě. Závazek využívat příze přírodních vláken je tak dnes pro Rosarios 4 velice důležitý.

Představu zelenější a udržitelnější budoucnosti odhodlaně realizují ve své hlavní řadě pojmenované jako Ecofriendly kolekce. V ní jsou veškeré příze výhradně z přírodních vláken, třeba právě z vlny, hedvábí nebo lnu, které jsou v naší nabídce.

Naopak ve svém repertoáru upozaďují a postupně z něj odstraňují příze z umělých materiálů, které zmiňovaným vysokým nárokům nevyhovují. Jejich cíl podporovat udržitelné způsoby výroby a čistě přírodní příze tak nejsou jen plané řeči.

Jaké vlastnosti budou mít jejich klubíčka z Ecofriendly kolekce?

  • všechna klubíčka jsou pouze z přírodních organických materiálů a bez umělých příměsí
  • šetrné způsoby barvení, aby si příze uchovali co nejvíce vlastností z původních nebarvených vláken
Zpět do obchodu