LYKKE Crafts

Lykke je zahraniční společnost, která veškeré své příslušenství na pletení a háčkování kompletně vyrábí v Nepálu v regionu Kathmandu. Jejich jméno pochází z norského synonyma pro štěstí či radost. V nabídce Lykke najdete na první pohled obyčejné dřevěné jehlice a háčky i jiné příslušenství, ale ve skutečnosti jsou odlišné od všech ostatních způsobem výroby. A jakmile je vezmete poprvé do ruky, zjistíte, že jiné už nikdy nebudete chtít.

V čem tkví výjimečnost jehlic a háčku od Lykke?

Hlavním materiálem pro výrobu jehlic a háčku je dobře vysušené březové dřevo. To se následně přiváží do oblasti Kathmandu v Nepálu, kde jej ručně zpracují lokální řemeslníci. Následně projdou opracované jehlice a háčky jedinečnou úpravou epoxidem. Ten se však nenachází pouze na povrchu jehlice, je ale vtlačen přímo do dřeva, kde také vytvrdne. Na závěr se jehlice a háčky brousí a leští.

Výsledkem takového procesu jsou jehlice, které mají jedinečnou pevnost, tvrdost a nebudou se lámat tak jako klasické lakované varianty. Výhodou také je, že nebudete muset jehlice nikterak dobrušovat či jinak ladit doma, než se s nimi pustíte do práce.

Pomalu, ale 100% ručně

Produkční linka Lykke se kompletně sestává z lokálních zaměstnanců. Hlavní výhodou takového postupu je naprostá osobní kontrola a zaručená kvalita každého hotového výrobku, kterou nedokáže nahradit žádná mechanická a automatizovaná výrobní linka. Z každého vyrobeného kousku je tak, obrazně řečeno, cítit bezkonkurenční řemeslná zručnost, zkušenost a snaha o co nejlepší produkt z rukou místních Nepálců.

Společně pro lepší život na zemi

Celosvětová stále rostoucí poptávka po jedinečných produktech z nepálského Kathmandu způsobuje, že se každým rokem navyšuje objem výrobních kapacit a počet nových pracovních pozic. Vyšší výdělky jdou v rukou v ruce s prohlubující se spoluprací a ekonomickým růstem, který tak nabízí nové možnosti pro vznik výhodných programů pro celou místní komunitu.

Sada háčků Lykke modrá Indigo 1
Sada háčků Lykke šedá Driftwood 1