Sada kruhových výměnných jehlic Lykke – modrá Indigo

Praktická dárková sada jehlic na pletení Lykke z březového dřeva, ošetřených epoxidovou úpravou ve variantě Indigo.

Můžeme doručit do:
21.5.2024
Možnosti doručení
Skladem (3 ks)
Značka: LYKKE Crafts
Kategorie: Jehlice na pletení
Hmotnost: 0.3 kg
Délka: 12,5 cm
Typ jehlic: Kruhové jehlice
Velikost: 3,5 mm, 3,75 mm, 4 mm, 4,5 mm, 5 mm, 5,5 mm, 6 mm, 6,5 mm, 8 mm, 9 mm, 10 mm, 12 mm

Univerzální sada jehlic od značky Lykke, se kterou zvládnete vyrobit naprostou většinu pletených projektů. Sada začíná jehlicemi o velikosti 3,5 mm a postupným přidáváním končí posledním párem jehlic v sadě na velikosti 12 mm. Všechny jehlice jsou vyrobené z březového dřeva a mají unikátní epoxidovou vnitřní i povrchovou úpravu. Výsledkem jsou jedinečné jehlice s mnohem vyšší pevností a odolností.

Součástí sady je i pevné elegantní pouzdro se zavíráním na zapínací knoflík. Každý pár jehlic má svoje vlastní místo, kam jej můžete zasunout, a zabránit tak nechtěnému volnému pohybu. V pouzdru najdete také najdete dvě praktické kapsičky na zapínání, do kterých můžete schovat doplňky. Sada také obsahuje 5 výměnných lanek, 2 prodlužovací spojky, 4 klíčky na utažení a 8 koncovek.

Hledáte-li dárek pro vaše blízké, pro které je háčkování skutečnou vášní, je tato sada skvělou volbou.

O výrobě výměnných jehlic Lykke

Základem každého páru jehlic Lykke je březové dřevo, to je nahrubo opracováno do požadovaného tvaru a připraveno na proces, během kterého je ošetřeno tzv. epoxidem. Tato vytvrzovací látka se však v průběhu procesu neaplikuje pouze na povrch, ale je také vpravena dovnitř jehlic. Následně jsou takto vyztužené jehlice ručně broušeny a leštěny do finální podoby. Výsledek díky tomu působí, jako by byl vyroben z jednoho homogenního materiálu.

Konečný produkt má jedinečné vlastnosti, které jehlice s pouze povrchovou úpravou nikdy nebudou mít – unikátní jsou především tvrdostí a pevností. Zároveň budou hezky hladké a vyleštěné po celém povrchu, takže vám nebudou trhat příze.

Krátce o značce Lykke

Výroba produktů Lykke probíhá v Nepálu v oblasti Kathmandu, kde jsou všechny postupy ve výrobním procesu zajištěny lokálními řemeslníky. Společnost Lykke odmítá jakoukoliv automatizovanou mechanizaci na výrobní lince, a tak je každý produkt výsledkem ruční práce místních řemeslníků. Jejich osobní dohled zajišťuje naprostou kontrolu nad kvalitou a podobou finálního produktu.

Vzhled každé jehlice je jiný a vždy závisí na barvě a přirozené kresbě dřeva.

Každá sada obsahuje jehlice po páru těchto velikostí:

• 3,5 mm
  • 3,75 mm
  • 4 mm
  • 4,5 m
  • 5 mm
  • 5,5 mm
  • 6 mm
  • 6,5 mm
  • 8 mm
  • 9 mm
  • 10 mm
  • 12 mm

Součástí sady jsou také doplňky k jehlicím:

• 2 x 60 cm výměnné lanko
  • 2 x 80 cm výměnné lanko
  • 1 x 100 cm výměnné lanko
  • 2 prodlužovací spojky
  • 4 klíčky na utažení
  • 8 koncovek

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Lykke je zahraniční společnost, která veškeré své příslušenství na pletení a háčkování kompletně vyrábí v Nepálu v regionu Kathmandu. Jejich jméno pochází z norského synonyma pro štěstí či radost. V nabídce Lykke najdete na první pohled obyčejné dřevěné jehlice a háčky i jiné příslušenství, ale ve skutečnosti jsou odlišné od všech ostatních způsobem výroby. A jakmile je vezmete poprvé do ruky, zjistíte, že jiné už nikdy nebudete chtít.

V čem tkví výjimečnost jehlic a háčku od Lykke?

Hlavním materiálem pro výrobu jehlic a háčku je dobře vysušené březové dřevo. To se následně přiváží do oblasti Kathmandu v Nepálu, kde jej ručně zpracují lokální řemeslníci. Následně projdou opracované jehlice a háčky jedinečnou úpravou epoxidem. Ten se však nenachází pouze na povrchu jehlice, je ale vtlačen přímo do dřeva, kde také vytvrdne. Na závěr se jehlice a háčky brousí a leští.

Výsledkem takového procesu jsou jehlice, které mají jedinečnou pevnost, tvrdost a nebudou se lámat tak jako klasické lakované varianty. Výhodou také je, že nebudete muset jehlice nikterak dobrušovat či jinak ladit doma, než se s nimi pustíte do práce.

Pomalu, ale 100% ručně

Produkční linka Lykke se kompletně sestává z lokálních zaměstnanců. Hlavní výhodou takového postupu je naprostá osobní kontrola a zaručená kvalita každého hotového výrobku, kterou nedokáže nahradit žádná mechanická a automatizovaná výrobní linka. Z každého vyrobeného kousku je tak, obrazně řečeno, cítit bezkonkurenční řemeslná zručnost, zkušenost a snaha o co nejlepší produkt z rukou místních Nepálců.

Společně pro lepší život na zemi

Celosvětová stále rostoucí poptávka po jedinečných produktech z nepálského Kathmandu způsobuje, že se každým rokem navyšuje objem výrobních kapacit a počet nových pracovních pozic. Vyšší výdělky jdou v rukou v ruce s prohlubující se spoluprací a ekonomickým růstem, který tak nabízí nové možnosti pro vznik výhodných programů pro celou místní komunitu.