Vlna Romaria – červená Bordeaux

Portugalská přírodní příze ze 100% ovčí vlny v barvě červená Bordeaux. Vhodná na libovolné pletené i háčkované projekty.

Můžeme doručit do:
17.7.2024
Možnosti doručení
Skladem (9 ks)
Značka: Rosários 4
220 Kč
Kategorie: Vlna Romaria
Hmotnost: 0.1 kg
Tloušťka: 3 - Light
Složení: Vlna
Barva: Červená
Složení příze: 100 % vlna
Gramáž: 100 g
Návin: 320 m
Jehlice: 3 - 4 mm
Háček: 3 - 4 mm
Příze na pletení bez plastů a umělých vláken
Pleťte bez plastů
a přízí z umělých vláken
V naší nabídce najdete příze pouze z přírodních materiálů.
Přírodní materiály
pro větší udržitelnost
Doprava ZDARMA na objednávky od 1000 Kč.
Doprava ZDARMA
na objednávky od 1000 Kč
Zboží expedujeme do 24 hodin od objednání.
Expresní expedice
do 24 hodin od objednání

Příze Romaria je 100 % vlněnou přízí s původem z Portugalska. K dosažení široké barevné palety plné rozmanitých odstínů jsou míchány dva různé typy vlny – tmavá a světlá. Výsledkem je rustikální melírovaný efekt, který je patrný zejména při bližším pohledu.

Portugalská vlna má nabízí skvělé vlastnosti a předpoklady pro její nošení. Úplety z této příze budou mít tradiční vlastnosti, na které jste zvyklí z jiných přízí v naší nabídce. Dokážou příjemně zahřát, mají skvělé hydrofobní schopnosti, jsou hypoalergenní, nepohlcují pachy a jsou nekousavé.

Vlivem použití dvou různých základních odstínu ovčí srsti jsou na každou barevnou variantu použity jiné poměry. Vzniká tak jedinečný a charakteristický vzhled této příze, který je jasně patrný a dodává klubíčkům Romaria osobitý styl. Příze je barvena až v závěru samotného procesu, při spřádání. Při bližším pohledu na vlákno vynikne textura, a lze si tak všimnout, jak mají tmavá i světlá vlákna odlišnou schopnost absorbovat barvivo.

Příze Romaria je velice univerzální a hodí se na libovolné typy háčkovaných či pletených projektů. Při použití jehlic či háčku o velikosti od 3–4 milimetry vytvoříte teplé a hřejivé úplety, které unosíte zejména v chladnějších měsících. S přízí se snadno pracuje, a je tak vhodná pro začátečníky, ale i na složité vzorované úplety a střihy. Při použití tlustších jehlic můžete naopak vytvořit elegantní vzdušné a splývavé kardigany, svetry či jiné výrobky.

Parametry klubíčka:

  • Složení: 100 % vlna
  • Váha: 100 g
  • Návin: 320 m
  • Jehlice: 3 - 4 mm
  • Háček: 3 - 4 mm

Všechny barevné varianty:

Pokyny k praní a údržbě:

Hotový výrobek perte ručně v teplé vodě, která by neměla mít více než 30 °C, následně sušte volně rozložené. Volně složený jej pak uložte do šatní skříně, abyste zamezili vytahání výrobku. 

Ačkoli se snažíme na fotkách o maximálně přesnou interpretaci barev klubíček, berte prosím na vědomí, že se výsledná barva může lišit v závislosti na zařízení, které používáte. K drobné odchylce může dojít také v návinu a gramáži jednotlivých klubek.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Rosarios 4 je portugalský jednak výrobce, jednak barvírna přízí na pletení a háčkování. Ve svém sortimentu nabízí klubíčka všech druhů, materiálů a barev, největšímu zájmu se ale těší jejich Ecofriendly kolekce zaměřená na příze pouze z organických vláken. Z této řady jsme i my vybírali klubíčka do našeho sortimentu, vy tak můžete vybírat z přízí ze 100% přírodních materiálů, jako je len, vlna nebo hedvábí.

Hlavní myšlenky Rosarios 4

Milujeme kreativitu a inovace, a proto jsme vždy ohromně nadšení, když uvádíme novou kolekci. Milujeme dávat věcem přidanou hodnotu a za vzor a inspiraci si bereme okolní přírodu a snažíme se z ní získat maximum. Proto investujeme do přírodních vláken a přírodních přízí jako k cestě za vyšší udržitelností. Již od roku 1979 to děláme, protože věříme, že pletení a háčkování dělá lidi šťastnější.“

Vstříc zelenější a udržitelnější budoucnosti

Rosarios 4 se připojuje k ostatním progresivním společnostem a od přelomu milénia do svého plánu také zahrnuje snahu o větší udržitelnost. Uvědomují si, že je potřeba starat se o okolní životní prostředí a jedním ze způsobů, jak se o to přičinit, je plést a háčkovat z takových přízí, jejichž materiál se nachází v přírodě. Závazek využívat příze přírodních vláken je tak dnes pro Rosarios 4 velice důležitý.

Představu zelenější a udržitelnější budoucnosti odhodlaně realizují ve své hlavní řadě pojmenované jako Ecofriendly kolekce. V ní jsou veškeré příze výhradně z přírodních vláken, třeba právě z vlny, hedvábí nebo lnu, které jsou v naší nabídce.

Naopak ve svém repertoáru upozaďují a postupně z něj odstraňují příze z umělých materiálů, které zmiňovaným vysokým nárokům nevyhovují. Jejich cíl podporovat udržitelné způsoby výroby a čistě přírodní příze tak nejsou jen plané řeči.

Jaké vlastnosti budou mít jejich klubíčka z Ecofriendly kolekce?

  • všechna klubíčka jsou pouze z přírodních organických materiálů a bez umělých příměsí
  • šetrné způsoby barvení, aby si příze uchovali co nejvíce vlastností z původních nebarvených vláken
Zpět do obchodu