Háček Lykke 8 mm – šedá Driftwood

8 mm háček z březového dřeva ošetřený epoxidovou úpravou ve variantě Driftwood.

Můžeme doručit do:
17.7.2024
Možnosti doručení
Skladem (3 ks)
Značka: LYKKE Crafts
250 Kč
Kategorie: Háčky na háčkování
Hmotnost: 0.1 kg
Délka: 15 cm
Typ háčku: Rovný háček
Velikost: 8 mm
Příze na pletení bez plastů a umělých vláken
Pleťte bez plastů
a přízí z umělých vláken
V naší nabídce najdete příze pouze z přírodních materiálů.
Přírodní materiály
pro větší udržitelnost
Doprava ZDARMA na objednávky od 1000 Kč.
Doprava ZDARMA
na objednávky od 1000 Kč
Zboží expedujeme do 24 hodin od objednání.
Expresní expedice
do 24 hodin od objednání

Háčky na háčkování přízí od značky Lykke jsou vyrobené z březového dřeva a mají unikátní epoxidovou vnitřní i povrchovou úpravu. Výsledkem jsou jedinečné háčky s mnohem vyšší pevností a odolností.

O výrobě háčků Lykke

Základem každého háčku Lykke je březové dřevo, to je nahrubo opracováno do požadovaného tvaru a připraveno na proces, během kterého je ošetřeno tzv. epoxidem. Tato vytvrzovací látka se však v průběhu procesu neaplikuje pouze na povrch, ale je také vpravena dovnitř háčku. Následně je takto vyztužený háček ručně broušen a leštěn do finální podoby. Výsledek díky tomu působí, jako by byl vyroben z jednoho homogenního materiálu.

Konečný produkt má jedinečné vlastnosti, které háčky s pouze povrchovou úpravou nikdy nebudou mít – unikátní jsou především tvrdostí a pevností. Zároveň budou hezky hladké a vyleštěné po celém povrchu, takže vám nebudou trhat příze. Na konci každého háčku je ještě „zátka“, pod níž je schovaná informace o konkrétní velikosti.

Krátce o značce Lykke

Výroba produktů Lykke probíhá v Nepálu v oblasti Kathmandu, kde jsou všechny postupy ve výrobním procesu zajištěny lokálními řemeslníky. Společnost Lykke odmítá jakoukoliv automatizovanou mechanizaci na výrobní lince, a tak je každý produkt výsledkem ruční práce místních řemeslníků. Jejich osobní dohled zajišťuje naprostou kontrolu nad kvalitou a podobou finálního produktu.

Vzhled každého háčku je jiný a vždy závisí na barvě a přirozené kresbě dřeva.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Lykke je zahraniční společnost, která veškeré své příslušenství na pletení a háčkování kompletně vyrábí v Nepálu v regionu Kathmandu. Jejich jméno pochází z norského synonyma pro štěstí či radost. V nabídce Lykke najdete na první pohled obyčejné dřevěné jehlice a háčky i jiné příslušenství, ale ve skutečnosti jsou odlišné od všech ostatních způsobem výroby. A jakmile je vezmete poprvé do ruky, zjistíte, že jiné už nikdy nebudete chtít.

V čem tkví výjimečnost jehlic a háčku od Lykke?

Hlavním materiálem pro výrobu jehlic a háčku je dobře vysušené březové dřevo. To se následně přiváží do oblasti Kathmandu v Nepálu, kde jej ručně zpracují lokální řemeslníci. Následně projdou opracované jehlice a háčky jedinečnou úpravou epoxidem. Ten se však nenachází pouze na povrchu jehlice, je ale vtlačen přímo do dřeva, kde také vytvrdne. Na závěr se jehlice a háčky brousí a leští.

Výsledkem takového procesu jsou jehlice, které mají jedinečnou pevnost, tvrdost a nebudou se lámat tak jako klasické lakované varianty. Výhodou také je, že nebudete muset jehlice nikterak dobrušovat či jinak ladit doma, než se s nimi pustíte do práce.

Pomalu, ale 100% ručně

Produkční linka Lykke se kompletně sestává z lokálních zaměstnanců. Hlavní výhodou takového postupu je naprostá osobní kontrola a zaručená kvalita každého hotového výrobku, kterou nedokáže nahradit žádná mechanická a automatizovaná výrobní linka. Z každého vyrobeného kousku je tak, obrazně řečeno, cítit bezkonkurenční řemeslná zručnost, zkušenost a snaha o co nejlepší produkt z rukou místních Nepálců.

Společně pro lepší život na zemi

Celosvětová stále rostoucí poptávka po jedinečných produktech z nepálského Kathmandu způsobuje, že se každým rokem navyšuje objem výrobních kapacit a počet nových pracovních pozic. Vyšší výdělky jdou v rukou v ruce s prohlubující se spoluprací a ekonomickým růstem, který tak nabízí nové možnosti pro vznik výhodných programů pro celou místní komunitu.

Zpět do obchodu